Mi az a HUB oldal?

A HUB oldalakat a VEB2023 azon programjai és projektjei kapnak, amiket nem lehet hatékonyan bemutatni egy sima szöveges aloldalon. Példál az Önkéntes Program, a Bakony-Balaton régióból csatlakozó városok programja, vagy a veszprémi urbanisztikai projekt. Ez az oldal a veb2023.hu-n belül található (az oldal fejléce és menüje alatt) és egy lead alatt + tovább gomb segítségével előhívható szöveges leírás projektleírás alatt listázódnak az adott program/projektelem hírei, eseményei, pályázati felhívásai, közösségi média tartalmai, … (lásd pontosan tartalmi mátrix) 

képhez szöveg

Fotó: Fotós neve

Keretes írás

Az itt automatikusan listázódó tartalmak megjelennek a pályázatok, a hírek és az események általános listaoldalon is. A feltöltéskor a tartalmak az adott HUB oldal címkéjét is megkapják manuálisan, így az adott HUB oldalon automatikusan listázódnak. 

A HUB oldalaknak saját rövid hivatkozása van, pl. veb2023.hu/onkentesseg, így a kommunikáció során könnyedén hivatkozhatunk rájuk.  

Hamza Gergely

Alcím a szöveghez

A HUB oldal egy oldal típus a veb2023.hu-n belül. Az adminisztrátor kiválaszthatja az oldal létrehozásánál, hogy milyen aloldalat szeretne létrehozni. Ez lehet egy sima szöveges tartalmi oldal, másnéven aloldal, vagy lehet HUB oldal is. A HUB oldal létrehozásánál adhatóak meg azok a paraméterek, amik alapján a tartalmak automatikusan megjelennek az oldalon.

Internetes szleng carousel

  • Első rész Első rész Címke: #NSFW Első rész A Not Safe For Work a 2000-es években terjedt el, amikor sok ember számára elérhető vált a számítógép, a munkahelyén is. Tényleg?
  • Második rész Második rész Címke: #LOL Második rész Az a rengeteg emoji, amit mi használunk nem állt mindig rendelkezésére az embereknek, akik még csak felfedezők voltak az internet világában. Tényleg?
  • harmadik rész harmadik rész Címke: #OMG harmadik rész Az Oh My Got!-vagyis Istenem! kifejezés szinte bármire használható az interneten, kezdve a vicces videóktól egészen a szörnyű balesetekig. Tényleg?
  • negyedik rész negyedik rész Címke: #WOOT negyedik rész A woot, vagy néhányak által w00t-nak írt rövidítés egy felkiáltás, amivel hihetetlen érdeklődésünket és vágyunkat tudjuk kifejezni. Néhány újságíró az 1980-as videó játékok hangját akarta ezzel a szóval utánozni. Tényleg?

Kalasnyikov

Good Game vagy Great Game, azaz jó játék kifejezés 1994 óta él. Az első multiplayer játékosok használták ezt, amikor már a chat ablakok elérhetővé váltak. Ezzel fejezték ki elismerésüket a játékosok társaik felé.

FTW

For The Win, ez a kifejezés szurkolást jelent. A 2000-es évek elején az online játékosok kezdték el használni, ha kiválasztottak egy helyet, ami domináns játékossá tehette őket. Ma azonban akkor használjuk, ha odaállunk egy ügy, vagy akármilyen dolog mellé.

Vissza a főoldalra

Hozzáférhetőség

Amennyiben nehézségekbe ütközik oldalunk böngészése során, válasszon az alábbi hozzáférhetőségi lehetőségeink közül!