Környezeti fenntarthatóság

A lehetőség, hogy a Veszprém-Balaton-Bakony régió az Európa Kulturális Fővárosa címet viselheti számos közösség életére lesz hatással az elkövetkezendő években. Amit teszünk – és ahogyan tesszük –, jelentős befolyást gyakorol a régióra, a kulturális és gazdasági szektor résztvevőire. Hiszünk a felelős gondolkodásból származó cselekedeteink erejében. 

Célunk felelősségteljes irányt mutatni egy környezettudatosabb programfejlesztéshez, rendezvényszervezéshez és szervezeti működéshez, ami reményeink szerint az évek során be tud épülni a térség kultúrájába, hatása pedig hosszú távon is érezhető lesz majd a régióban.

Környezeti fenntarthatóság

A programban meghatároztuk azokat az általános, minden területre kiterjedő vállalásainkat, melyeket a Veszprém-Balaton 2023 Zrt. által előkészített és megvalósított, valamint a koprodukcióban létrejövő programok során egyaránt betartunk: 

Fenntarthatóságért felelős munkatársat alkalmazunk, aki 2023 végéig folyamatos segítséget nyújt az EKF munkatársaknak, partner rendezvényszervezőknek és intézményeknek.  Évről-évre folyamatosan mérjük eseményeink környezeti terhelését, melyeket láthatóvá teszünk és amik alapján célzott intézkedésekre szánjuk el magunkat a fejlődés érdekében.  
Zöld rendezvénytechnikai fejlesztéseket támogatunk, melyek 2023 után is hozzájárulnak a régió rendezvényeinek fenntarthatósági törekvéseihez.  Eseményeink környezeti terhelésének csökkentése céljából  nagy gondot fordítunk a hulladékmegelőzésre:  

- anyag és eszközbeszerzéseink során a körkörös gazdasági modell értékeit képviseljük,  

- beszerzési folyamataink során is érvényesítjük a környezeti szempontokat, 

- minőségi termékeket gyártatunk,  a közösségi közlekedés használatára ösztönözzük látogatóinkat.  Különös figyelemmel fordulunk a rendezvény helyszínek természeti értékeinek megóvása felé. 

A pályázati konstrukcióban megvalósuló projektek során a régiót hosszútávon érintő változások eléréséhez nagy szükség van a pályázóink tudatos hozzáállására is. Fenntarthatóságért tett vállalásainkkal őket is szeretnénk arra ösztönözni, hogy lépésről lépésre haladjanak az általunk kijelölt irányba. Ehhez folyamatos segítséget, támogatást nyújtunk nekik programjaik megvalósítása során. 

A pályázati konstrukcióban sávos értékelés alapján mérjük egy-egy projekt környezeti fenntarthatósági intézkedéseinek mértékét. Bronz, ezüst és arany fokozat érhető el, mely az elbírálásban játszik szerepet. Pályázóink vállalásait figyelemmel kísérjük a megvalósulás során. 

Olvasd el a stratégiánkat és irányelveinket, hogy még többet tudj meg a programról!  Úton a fenntarthatóság felé – Ajánlás rendezvényszervezőknek >>

EKF és a szénlábnyom

Mi az a szénlábnyom? 

A karbonlábnyom vagy szénlábnyom az emberi tevékenység környezeti hatásának egyik mércéje. Megmutatja, hogy például egy vállalat tevékenysége, egy esemény megszervezése vagy éppen egy termék életciklusa mennyi közvetlen és közvetett üvegházgáz-kibocsátással jár. Mértékegysége a szén-dioxid-egyenérték (CO2e), ami az összes üvegházhatású gáz kibocsátását magában foglalja. 

Miért fontos ez? 

Fenntarthatósági stratégiánk eredményességének vizsgálatához mérésekre van szükségünk, hogy a fejlődés mértéke számokban kifejezhető legyen. A 2020-as évben három eseményünk során mértük meg a felkészülésből és a lebonyolításból eredő szén kibocsátásának mértékét: Az alábbiakban láthatod az Utcazene Fesztivál, a Filmpik és a Kőfeszt eredményeit. 

Környezeti fenntarthatóság
Környezeti fenntarthatóság
Környezeti fenntarthatóság

A méréseket készítette:  

Lehtonen –

Sustainability Consulting 

A teljes mérési eredményeket és módszert tartalmazó, angol nyelvű tanulmány ezen a linken érhető el.  >>

Ha pályázó vagy és további segítséget szeretnél kapni eseményed környezeti terhelésének csökkentéséhez vagy méréséhez, fordulj hozzánk bizalommal!  

Emailedet a   címre várjuk. 

Vissza a főoldalra

Hozzáférhetőség

Amennyiben nehézségekbe ütközik oldalunk böngészése során, válasszon az alábbi hozzáférhetőségi lehetőségeink közül!